wielgosz.eu

Jacek 04.02.2021

Warszawa nie jest taka ważna - często myślą turyści

Polecane: dodatkowe wskazówki

Wrocław ma wiele atrakcji turystycznych, m.in.Muzeum Miasta, w którym można zobaczyć liczne zabytki polskiej secesji miejskiej, a także Centralny Park Kultury z XIX wieku, obecnie Galeria Warszawska jest stolicą Polski. Poza tym w mieście zawsze możemy znaleźć zabytki, takie jak Tabula Parkalca czy Hala Stulecia. Poza tym po drodze napotkamy szeroki wachlarz zmian ulicznych i otoczenia. Często są związane z historią miasta i jego przyszłością.

Drugą atrakcją, którą warto odwiedzić, jest budynek Pont-de-Date, który został zbudowany w 1842 roku. Niestety pomimo tego, że budynek jest gruntownie odnowiony, zachowały się na nim wszelkiego rodzaju ślady poprzedniego życia. Są wśród nich stare uliczki ze śladami bruku, na których obecnie mieści się muzeum. Są też place, czyli przestrzenie ogólnodostępne, z których możemy usiąść przy piwie lub lampce wina. Najciekawsze są również mozaiki na starym mieście, które przedstawiają różne gatunki roślin i zwierząt z XVIII wieku.

W starej części polskich doków można zobaczyć rzadką fotografię starego statku. Istnieje tylko kilka reprodukcji obrazów, które znajdują się w Galerii Narodowej.

Polecane: pozycjonowanie poznań

Tagi: zabytki, muzeum, miasta, miasta w usa, miasta we włoszech, miasta w niemczech,